Jakie płytki wybrać do łazienki?

Chociaż łatwo z nią przesadzić, uzyskując efekt kiczu, terakota wciąż cieszy się dużą popularnością we wnętrzach. Wygodna jest wszędzie tak, gdzie drewno szybko by się zużyło, może być zresztą użyta nie tylko na podłodze. Nadaje nieco rustykalny charakter, dlatego znakomicie będzie się prezentować w niewielkim domu. Możemy z jej pomocą stworzyć kontrasty ze ścianami i meblami, wybierając terakotę w naturalnym ceglastobrązowym kolorze. Gdy wszystko utrzymamy w naturalnych, stonowanych barwach, uzyskamy wnętrza bardzo przytulne. Matowe płytki stanowią znakomite wykończenie podłogi na tarasie, w kuchni, salonie, ale także schodów czy też elementów domu takich jak otwory okienne i parapety, cokoły, zabudowa wokół kominka.

Łazienka to miejsce, z którego korzystamy każdego dnia wielokrotnie, dlatego warto by była urządzona tak, by przyjemnie było nam w niej przebywać. Łazienka ma być naszym prywatnym SPA dlatego elegancja, styl, klasyka i przytulność to podstawa. Projekt własnej łazienki najlepiej rozpocząć od wyboru kolorystyki. Pomyśl jakie kolory cię relaksują, uspakajają, a które wręcz przeciwnie źle na ciebie wpływają.

Łazienka ma być Twoją oaza spokoju, jej kolory nie mogą cię drażnić ani szczególnie rozpraszać. Gdy wybierzesz już kolor, zastanów się czy chcesz pokryć ściany łazienki w całości płytkami, czy może jedynie do pewnej wysokości. Takie rozwiązanie sprawdzi się szczególnie w przypadku małej łazienki – płytki do połowy ściany optycznie powiększą łazienkę. Gdy chodzi o zwiększanie powierzchni łazienki to warto te dodać duże lustro. Kolejnym punktem są płytki podłogowe. Tutaj nie wystarczy zdecydować o ich kolorze, ale również do wyboru jest wiele ich rozmiarów. Poleca się duże płytki 120×60 cm, które są bardzo eleganckie. Na koniec wybierz piękne dodatki.