Gres czy płytki – co wybrać?

Jak wybrać najlepsze wykończeniowe materiały budowlane do takich miejsc, jak łazienka czy hol w galerii handlowej? W zależności od funkcji pomieszczenia istnieje wiele materiałów ceramicznych, które mogą mieć zastosowanie w wykończeniu wnętrz. Chociaż olbrzymią popularnością cieszą się w ostatnich latach płytki ceramiczne, to jednak ta tendencja ulega ciągłej zmianie. W związku z rozwojem technologii ceramicznych możemy już dziś sięgnąć po całe mnóstwo materiałów. Na pewno jednymi z popularniejszych oprócz płytek jest gres. Nadaje się one idealnie tam, gdzie niekoniecznie musi być spełniony warunek połysku materiału budowlanego na podłodze czy na ścianach. Na przykład masto grys paradyż, jeden z popularniejszych materiałów tego rodzaju produkowanych w Paradyżu, jest dość matowy w porównaniu z płytkami o wysokim połysku.

Kwestia wykończenia poszczególnych pomieszczeń, najczęściej wiąże się z rozważeniem użycia odpowiedniego produktu. Gres, a płytki, to najczęściej spotykany dylemat, z którym borykają się klienci. Większość nie zna podstawowych różnic dzielących te dwa produkty. Warto więc podkreślić, że gres odznacza się wyjątkowa trwałością, która umożliwia jego zastosowanie nawet na zewnątrz budynku. Wyłożenie garażu, podjazdu, czy choćby tarasu, powinno odbyć się za pomocą wspomnianego wcześniej gresu. Gdy mówimy natomiast o glazurze, na myśl przychodzą nam ściany łazienek i kuchni. To właśnie tam znajdziemy najczęściej ten produkt, który strukturą przypomina porcelanę. Delikatność i wodoodporność, sprawiają, że ich stosowanie na powierzchniach pionowych, nie jest przypadkiem.

Dodatkowo wyróżniają się znaczenie większym poziomem estetyki i ciekawym wzornictwem, które także przyczynia się do wyboru glazury, właśnie na ściany. Znając tę zasady, możemy mieć pewność, że w przyszłości nie popełnimy błędu, który będzie nas kosztował kolejny remont.

Klient, który poszukuje dzisiaj rozwiązania odpowiedniego dla swojego wnętrza ma przed sobą całe mnóstwo możliwości i może zdecydować się na naprawdę wiele doskonałej jakości materiałów.