Czarne kafelki – tak czy nie?

Przy wyborze kafelków bardzo często zwraca się uwagę na ich kolor, wszak muszą wizualnie prasować do urządzanego właśnie wnętrza. W sklep szach budowlanych można znaleźć całą gamę kolorystyczną płytek, więc każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Obecnie dużą popularnością cieszą się te w odcieniach szarości, beżu, a także kolorach ziemi. Jednak gdyby tak postawić na coś niebanalnego i wybrać kafelki w czarnym kolorze?


Tak jak już wcześniej wspomniano, zastosowanie czarnych pytek może okazać się odważnym posunięciem. Czarne płytki niewątpliwie idealnie będą wyglądać w łazienkach. Zarówno glazura jak i płytki podłogowe w tym kolorze pozwolą wyczarować zmysłowy, nieco tajemniczy klimat. Jeśli chodzi o inne pomieszczenia, to zastosowanie czarnych płytek może być ryzykowne, ponieważ może przytłoczyć atmosferę w domu. Z pewnością powinno się ich unikać w ciemnych pomieszczeniach. Ponadto, jeśli zdecydujemy się już na czarne płytki to trzeba pamiętać, że wyposażenie pokoju oraz jego ściany powinny mieć jasny odcień. Niestety, ale czarne kafelki mają jedną zasadniczą wadę – wbrew pozorom widać na nich każde, nawet najmniejsze zabrudzenie, smugi oraz kurz. Dlatego też, jest to dobry wybór jedynie dla tych osób, które mają dużo czasu na regularne przecieranie i polerowanie podłogi.


Można powiedzieć, że kafelki są jedynie uzupełnieniem aranżacji wnętrz, dlatego też moda na określone ich formaty, kolory oraz struktury jest ściśle powiązana z panującymi obecnie tendencjami we wnętrzarskim świecie. Dla przykładu chyba najmodniejszym obecnie kolorem jest czerń, dlatego też nikogo nie dziwi, że największą popularnością cieszą się właśnie płytki w kolorze czarnym. Jeśli chodzi o formaty i kształty to królują kafelki o dużych rozmiarach – olbrzymie kwadraty lub prostokąty. Rzeczą rzadko dotąd spotykaną, a obecnie niezwykle modną są płytki w kształcie sześciokątów, które pozwalają uzyskać ciekawy efekt, który nawiązuje swoim wyglądam do plastrów miodu. Innym trendem są kafelki imitujące drewno. Są szczególnie polecane do aranżacji w łazienkach.